• 1
MoeinAkbari

تفاوت AMP وردپرس و ریسپانسیو

پرسیده شده توسط MoeinAkbari ,

سوال

سلام خسته نباشید. تقریبا ۱۰ روز پیش یک مقاله در سایت همیار وردپرس خوندم و سوالی برام پیش اومد.

بعد از ۱۰ روز کامنت من رو تایید کردن بالاخره اما بدون پاسخ !

لینک مطلب : http://hamyarwp.com/amp-wordpress/comment-page-1/#comment-114802

دوستان من متوجه نشدم الان قالبی که فول رسپانسیو هست و تمام موارد اضافیش تو حالت موبایل حذف میشه با AMP وردپرس چه فرقی میکنه ؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

8 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

• 0

سلام و عرض ادب معین جان

حالت ریسپانسیو فقط از نظر نمایش ساختارش با توجه به دستگاه تغییر میکنه اما همچنان تمام اطلاعاتی که به مرورگر ارسال میشه همون اطلاعات قبلی هست.

مثلا شما یک سایدبار در حالت دسکتاپ دارید که در حالت ریسپانسیو موبایل نمایش داده نمیشه ، این سایدبار از صفحه حذف نمیشه بلکه صرفا پنهان میشه.

این موضوع باعث میشه که اولا موبایل مجبور باشه یک صفحه حجیم رو دریافت کنه خوب با توجه به اینترنت موبایل که سرعت کمتری داره و گرانتر هست ، مناسب نیست.

دوما باعث میشه که به دلیل اطلاعات زیادی که گوشی دریافت میکنه و در حالت موبایل معمولا خیلی از این اطلاعات اضافه هست باعث میشه که پردازش اضافه ای به دستگاه تحمیل بشه هم از نظر مصرف منابع سخت افزاری و هم از نظر مصرف باتری برای گوشی مناسب نیست.

پس در اصل معمولا حالت ریسپانسیو اصلی ترین مزیتش همون نمایش صحیح در موبایل است مشکلات دیگه همچنان پابرجا هستند.

اما AMP در اصل میاد یک ساختار کوچک از صفحه رو برای موبایل ارسال میکنه ، خیلی از قسمتهای اضافه حذف شده و حتی تا اونجایی که من میدونم استفاده از محدود تگها و کدهای CSS و جاوا اسکریپت مجاز هست بنابر این باعث میشه یک صفحه در این حالت هم از نظر ظاهر و هم از حجم و پردازش ، یک صفحه بهینه شده برای موبایل و دستگاههای همراه باشند. که باعث میشه علاوه بر نمایش مناسب  ، مصرف کمتر منابع سخت افزاری و مصرف باتری کمتر رو به همراه داشته باشه.

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
  • 0

ممنون از پاسخ بسیار عالیتون.

فقط یه سوال الان اگه سایتی فول ریسپانسیو باشه و AMP هم داشته باشه نتیجش چی میشه ؟ دیگه همون حالت AMP فقط نشون داده میشه یا با ریسپانیسو ترکیب میشه و بجای مخفی کردن حذف میشه ؟

البته یه جوابی گرفتم تو ذهنم ولی حالا کامل ترشو شما که استادین بگین خیلی بهتر میشه. تشکر

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
  • 0

جایی خونده بودم که گوگل وب سایت های AMP رو تو TOP Stories میاره که البته این مورد تو جستجوهای فارسی نیست! با گوشی به چند تا سایت که amp دارند هم مراجعه کردم ولی نسخه مخصوص به amp نشون داده نشد. اگر کسی بتواند توضیحات کامل‌تری ارائه کنه بسیار عالی خواهد بود.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
  • 0
در 5 ساعت قبل، MoeinAkbari گفته است :

ممنون از پاسخ بسیار عالیتون.

فقط یه سوال الان اگه سایتی فول ریسپانسیو باشه و AMP هم داشته باشه نتیجش چی میشه ؟ دیگه همون حالت AMP فقط نشون داده میشه یا با ریسپانیسو ترکیب میشه و بجای مخفی کردن حذف میشه ؟

البته یه جوابی گرفتم تو ذهنم ولی حالا کامل ترشو شما که استادین بگین خیلی بهتر میشه. تشکر

به هر حال یک کدومش رو سایت باید اجرا بشه یا AMP یا قالب سایتتون. تا اونجایی که میدونی ترکیبی وجود نداره!

اختیار دارید بنده هم اطلاعاتم خیلی در این مورد زیاد نیست و مثل شما علاقه مندیم که بیشتر بدونیم.

در 3 ساعت قبل، payam گفته است :

جایی خونده بودم که گوگل وب سایت های AMP رو تو TOP Stories میاره که البته این مورد تو جستجوهای فارسی نیست! با گوشی به چند تا سایت که amp دارند هم مراجعه کردم ولی نسخه مخصوص به amp نشون داده نشد. اگر کسی بتواند توضیحات کامل‌تری ارائه کنه بسیار عالی خواهد بود.

من همون نسخه انگلیسی رو هم پیدا نکردم! شما سایت انگلیسی میشناسید که داشته باشه ؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
  • 0
در 2 ساعت قبل، Ali.Shareei گفته است :

به هر حال یک کدومش رو سایت باید اجرا بشه یا AMP یا قالب سایتتون. تا اونجایی که میدونی ترکیبی وجود نداره!

اختیار دارید بنده هم اطلاعاتم خیلی در این مورد زیاد نیست و مثل شما علاقه مندیم که بیشتر بدونیم.

من همون نسخه انگلیسی رو هم پیدا نکردم! شما سایت انگلیسی میشناسید که داشته باشه ؟

بله:

البته لینک های فوق رو در جستجوی دسکتاپ مشاهده نخواهید کرد بلکه در جستجوهای موبایل نشان داده می شوند. یک اسکرین شات هم گرفتم که می توانید خودتان هم تست کنید

photo_2017-01-03_23-07-23.jpg

حالا مسئله این هست که برای جستجوهای فارسی یا حتی جستجو برای سایر موارد که در Top stories قرار نمی گیرند برنامه گوگل چیست؟!

ویرایش شده در توسط payam
1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
  • 0
در 22 ساعت قبل، payam گفته است :

حالا مسئله این هست که برای جستجوهای فارسی یا حتی جستجو برای سایر موارد که در Top stories قرار نمی گیرند برنامه گوگل چیست؟!

در فارسی کلا گوگل  ضعیف تر از نسخه انگلیسی هست ، با توجه به اینکه جدید هست و کمتر سایت ایرانی از amp استفاده میکنه ، احتمالا در آینده شاید این امکانات اضافه بشه.

شاید هم همین الان وجود داره و ما نمیدونیم فقط چون تعداد استفاده کننده گان از amp کم هست دیده نمیشه.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
  • 0
در 12 ساعت قبل، moochjoon گفته است :

این مقاله یکم بیشتر توضیح داده 

https://mrcode.ir/آموزش-راه-اندازی-google-amp-وردپرس

سپاس بابت اشتراک گذاری ، توضیحات بسیار عالی و کامل بود!

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ اگر قبلا ثبت نام کرده اید ، از این قسمت وارد شوید!

ورود به حساب کاربری